Shtëpia
|      

Guri i Luftes Pylos
E Marte, 21 Nentor 2017
Drejtori i shkolle Britanike ne Athine ka pohuar për New York Times se është "një kryevepër
Perfaqesues te Tirana International School
E Diele, 23 Prill 2017
“Tirana International School” ka festuar diten e shtune 25-vjetorin e themelmit te saj,
stresi
E Shtune, 18 Shkurt 2017
Stresi - eshte te paturit ndjenja te tmerrit, frikës,  apo
Vitamin D
E Diele, 20 Nentor 2016
Nuk ka dyshim që nga çkeni lexuar; te kesh sasi te pa-mjaftueshme te vitaminë D mund të rrisë rrezikun
Kur na hahet gjithe kohen
E Hene, 10 Tetor 2016
Ka dy arsye; fizike dhe psikologjike se pse oreksi juaj mund të ndryshojë ne nje kohe
floket
E Hene, 10 Tetor 2016
Para së gjithash, ju sugjerojme që te beni nje vizite tek mjeku per te marrë një vlerësim mjekësor
Leng Karrote
E Hene, 10 Tetor 2016
Kur kërkojmë të gjejmë shkaqet e gërhitjes, kuptojmë se problemi qëndron më shumë
Lista e 20 ushqyeseve qe mund ti merrni ne menyre natyrale
E Premte, 7 Tetor 2016
Për ta mbajtur trupin ne nje forme te mire, kjo kërkon një grup të ushqyesve thelbësore,
Dhumbje Koke
E Marte, 20 Shtator 2016
Të gjithë ne ndonjëherë përjetojnë dhimbje koke, dhe ka një kure efektive për të qetesuar ato.
Sistemi limfatik
E Diele, 18 Shtator 2016
Heqja e toksinave nga trupi është një nga gjërat më të rëndësishme për shëndetin e të gjithëve.
presh dhe mjalte per kiste dhe fibroza
E Diele, 18 Shtator 2016
Fibrozat dhe kistet janë gjendje shqetësuese shëndetësore. Njerëzit zakonisht bëjë disa vizita
Melci e dhjamosur
E merkure, 14 Shtator 2016
Shume persona kane probleme me tretjen, dhe disa prej tyre mendojne se kjo
healthy
E Marte, 13 Shtator 2016
Studimet tregojnë se hormonet ndikojnë oreksin tuaj dhe sasine e yndyrnave qe ju ruani ne trupin tuaj.  Me poshte do tju japim
uje orizi
E Diele, 4 Shtator 2016
Ky artikull ka lidhje me një trajtim shumë të vjetër kinez të ujit në të cilën orizi është gatuar
Keni probleme me veshkat ? Dalloni shenjat
E Diele, 4 Shtator 2016
Një prej organeve më të rëndësishme të njeriut janë veshkat, ato janë të vendosura poshtë brinjëve.
Mjalte dhe kripe per nje shendet me te mire
E Diele, 4 Shtator 2016
Serotonina është një neurotransmetues kimik që rregullon kontraktimet e muskujve, rregullon
Trajtim me hudhe dhe qepe
E Shtune, 3 Shtator 2016
Toksinat janë substanca të cilat janë helmuese për njerëzit dhe mund të dëmtojnë
Syte tuaj
E Diele, 24 Korrik 2016
Mbani syze ose lente kontakt qe te shikoni me qarte??  Ju themi se ka një mënyrë për të riparuar
King Willem-Alexander i Hollandes
E Diele, 17 Korrik 2016
Nje shtetas Hollandez eshtë dënuar me 30 ditë burg në bazë të një ligji të rrallë të zbatuar
Mushkonje me viruzin Zika per t'u perdorur per kerkime
E Diele, 17 Korrik 2016
Rasti i parë i njohur i një gruaje qe ka ndikuar ne përhapjen e virusit Zika tek nje burre,