Shtëpia
|      

Kryeministri i vendit, Edi Rama
E Enjte, 27 Prill 2017
“Është një president që me siguri mund të kompensojë boshllëkun e madh që kemi
Ministri i Puneve te Jashtme, Ditmir Bushati
E Diele, 23 Prill 2017
"Mesazhi i dhënë nga zyrtarët amerikanë ishte i qartë, si për futjen në zgjedhje dhe
Presidentia e Kroacise, Kolinda Grabar-Kitarovic
E Diele, 17 Korrik 2016
Kroacia do të mbajë zgjedhje të parakohshme më date 11 shtator, sipas nje deklarate te
Kryeministri i Vendit, Edi Rama
E Diele, 17 Korrik 2016
Pas deklarates nga Kreu i LSI, Ilir Meta, ka reaguar ne rrjetin e tij social Facebook
Kreu i LSI, Ilir Meta
E Diele, 17 Korrik 2016

Propozimi i aleatit të Edi Ramës, për një qeveri ekspertësh pas miratimit të reformës në drejtësi

Albana Vokshi ne deklarate per mediat
E Shtune, 6 Qershor 2015
"Pas më shumë se dy javësh denoncime nga Partia Demokratike dhe një pjesë e medias
Ministri i Mireqenies dhe Rinise, Blendi Klosi
E Shtune, 6 Qershor 2015
Brenda ketij muaj pritet të ndryshojnë kriteret për përcaktimin e personave me aftësi të kufizuara.
Kreu i PDs, Lulzim Basha, ne takime neper rrethe
E Shtune, 6 Qershor 2015
"Ata që në 23 qershor votuan rilindjen sepse besuan se do të kishin vende pune
Kryetari i LSI-se, Ilir Meta
E Shtune, 6 Qershor 2015
“Bashkia e re e Vorës do të jetë bashkia model në të gjithë vendin, për sa i takon
Zëdhënësja e përfaqësueses së lartë të KE-së, Frederica Mogherini dhe Johanes Hahnit, Maja Kocijançiq
E merkure, 8 Prill 2015
Komisioni Evropian ka reaguar sot ndaj deklaratave të kryeministrit shqiptar, Edi Rama për
Këshilltari i presidentit serb, Marko Gjuriç
E merkure, 8 Prill 2015
Beogradi ka denoncuar deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama të martën se bashkimi
Zëdhënësja e PD, Orjela Nebijaj
E merkure, 8 Prill 2015
"Çfarë mund të ndodhë me një të denoncuar për përdhunim, të shpallur në kërkim
Kryeministri Edi Rama paralajmeron nje operacion per kontrollin e Naftes
E merkure, 8 Prill 2015
"Të gjithë ata që i shesin shqiptarëve naftë që nuk përmbush standardet e paracaktuara të cilësisë,
Kryemistri i vendit Edi Rama
E Marte, 7 Prill 2015
"Unifikimi i Shqipërisë dhe ish-provincës Serbe me shumicë shqiptare
Kreu i Partise Demokratike, Lulzim BASHA
E Diele, 22 Mars 2015
Gëzuar 22 marsin, ditën e shënuar të triumfit të demokracisë mbi tiraninë, ditën e fitores
KM Edi Rama ne Bajkaj, Sarande
E Diele, 22 Mars 2015
Kryeministri Edi Rama ishte sot në Bajkaj ku ka përfunduar në kohë rekord investimi
Kryeministri Edi Rama ne perurimin e Muzeut Arkeologjik ne Durres
E Shtune, 21 Mars 2015
"Më në fund, pas shumë viteve i mbyllur dhe me mbi 3000 objekte të lëna në mëshirën
Ne foto kreu i PDs, Lulzim Basha gjate nje proteste ne Durres
E Shtune, 21 Mars 2015
“Situata është e rëndë, e keqja është shtrirë kudo dhe ndodhet në lakun e çdo shqiptari.
Pretendimet e Tom Doshit dhe Mark Frrokut hidhen poshte nga prokuroria
E Shtune, 21 Mars 2015
Prokuroria e Përgjithshme në kërkesën e saj drejtuar kuvendit, ku kërkon leje për arrestimin
Çelesi i marrjes ne patronazh te nje gjimnazi
E Shtune, 7 Mars 2015
Me rastin e festes se mesuetit, 7 Marsit, KM Edi Rama prezantoi dy projekte për t’i