Shtëpia
|      

... është situata e tillë që kërkon Ilir Metën President - KM, Edi Rama

E Enjte, 27 Prill 2017

                        Facebook    Google    LinkedIn    Twitter    Yahoo
Kryeministri i vendit, Edi Rama
“Është një president që me siguri mund të kompensojë boshllëkun e madh që kemi patur deri më tani. Është një President i lidhur me të gjithë. Ka akses tek të gjithë, flet me të gjithë dhe u thotë të gjithëve se çfarë mendon", - ka thene KM Edi Rama, te enjten ne emisionin Top Story te gazetarit Sokol Balla.


Sipas KM Rama:  “Edhe sot Ilir Meta është kandidat për President që vjen natyrshëm sepse është situata e tillë që kërkon Ilir Metën President. Po të mos ishte kjo situatë, Meta do të ishte në krye të betejës për të marrë edhe më shumë deputetë dhe për të qenë në vazhdimësi pjesë e jetës politike aktive”.

Sipas Kryeministrit Edi Rama, “Nesër Ilir Meta zgjidhet President i Republikës me mbështetjen e plotë të LSI dhe PS”, tha ai.

(RevistaShtypi.al)